Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krotoszycach

 • Wyjdź z domu - bądź aktywny

  Celem ogólnym projektu „Wyjdź z domu – bądź aktywny” było zwiększenie szans na rynku pracy osób niepracujących, w wieku aktywności zawodowej, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej.

  Czytaj więcej

 • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krotoszycach

  ul. Mikołaja Kopernika 9/5
  59–223 Krotoszyce
  tel/fax 76 8878-322

  Więcej

Fundusz alimentacyjny

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2018/2019 będą przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2018 r., a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną - od dnia 1 lipca 2018 r.

Dochód rodziny będzie wyliczany na podstawie roku bazowego 2017 z uwzględnieniem dochodu uzyskanego/utraconego.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie z funduszu alimentacyjnego na kolejny okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia 2018 r., ustalenie prawa do świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata tego świadczenia przysługująca za miesiąc październik danego roku następuje do dnia 31 października 2018 r.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie z funduszu alimentacyjnego na kolejny okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 30 września 2018 r., ustalenie prawa do świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata tego świadczenia następuje do dnia 30 listopada 2018 r.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie z funduszu alimentacyjnego na dany okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 31 października 2018 r., ustalenie prawa do świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata tego świadczenia następuje do dnia 31 grudnia 2018 r.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie z funduszu alimentacyjnego na dany okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 30 listopada 2018 r., ustalenie prawa do świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata tego świadczenia następuje do dnia 31 stycznia 2019 r.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie z funduszu alimentacyjnego na dany okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 grudnia 2018 r. do dnia 31 stycznia 2019 r., ustalenie prawa do świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata tego świadczenia następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku tj. do 28 lutego 2019 r.

I. Pełne informacje dotyczące świadczeń z funduszu alimentacyjnego znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – link do strony:

https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/fundusz-alimentacyjny/swiadczenia-z-funduszu-alimentacyjnego/

II. Wzory wniosków do świadczeń dla rodzin :

https://www.mpips.gov.pl/bip/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin/

© 2010 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krotoszycach
Wszelkie prawa zastrzeżone
ul. Mikołaja Kopernika 9/5 • 59–223 Krotoszyce • tel/fax 76 8878-322
Projekt i wykonanie Projektowanie i tworzenie stron www - encube